26. juuni 2015

Esimene veetreening ja heinaniitmisvõistlus

Ratasjärvel tugevalt trenni tegemas..
Jaanilaupäeval pumpasime võistluspaadi õhku täis ja läksime Oliveriga esimest korda sel aastal veele. Sõitsime nagu ikka, oma kodujärvel - Ratasjärvel. Meil on seal kindel vahemik. Jõe suudme juures on üks tokk ja sealt tokist kuni lendorava raja trossi alla liivranda. Sisuliselt võistlusdistants, aga tagurpidi. Nigela paadi ja nigela vormiga on see lõik umbes 2:40. Hea vormi ja nigela paadiga on see lõik 2:30. Enam vähem paadiga on see lõik 2:20. Väga hea paadiga ja hea vormiga saab sellel lõigul ajaks 2:10-2:15. 2:15 on ka meie norm. Kui me nädal enne võistlust oma paadiga seda aega ei saavuta, siis on midagi valesti tehtud. Nii et igaüks võib nüüd minna Ratasjärvele seda lõiku sõitma. Hetkel on selle toki ots 10 cm vee all ja seega peate otsima. Ei tasu väga kaldalt otsida, aga kui veetase veidi alaneb, siis leiate selle kergelt.
Sel korral tõmbasin mina ees olles ajaks 2:10 ja kui Oliver ees oli, siis me tavaliselt liigume veidi kiiremini. Seda seetõttu, et temal on rohkem jõudu või siis selle pärast, et tagumine töötab sel ajal efektiivsemalt. Igaljuhul tõmbasime ajaks 2:02! See juba midagi müstilist, mida me polegi varem saavutanud. Muidugi rallil sellist aega ei saa. Vastupidavus on meil kordades kehvem kui aastaid tagasi. Aga paat oli ideaalselt täis, kuid võsitluse ajal see kindlasti nii ei ole. Meie treening jäigi pärast seda hiigeltulemust veidi kesiseks. Tulime juba 23 minutiga veest valja. Nagu Oliver ütles: "ega me kauem ei kavatse sel aastal sõita ka ;)"
Heainaniitmisvõistlusel Plaanil, Carlose maadel.

Jaanipäeval, kui Oliver veel treeningtuhinat saavutanud ei olnud, otsustasin mina Carlose kutsel minna Plaanile heinaniitmisvõistlusele.
See otsus sündis küll ainult 50 minutit enne võistluse algust. Kibekiirelt tuli leida vikat ja teha 10m sooja ning sõita Plaanile. Jõudsin täpselt õigeks ajaks.
Igaljuhul paaditreeningu asendamiseks on vikatiga niitmine üks väga sobilik liigutus. Heinaniitmises minul küll väga edukalt ei läinud. Mul õnnestus seal mutimulla hunnikuid täis heinamaal vikat veidi liiga tugevalt maasse kinni lüüa nii, et see läks katki ja edasine oli juba veidi raskendatud.
Viimaseks siiski ei jäänud ja hein sain niidetud. Samas selle sama ürituse raames osalesin ka naela paku sisse löömise võistlusel ja seal saavutasin 3 löögiga esimese koha :)

Jooksmas Pirital. Peas ohtusmütsid, kuna discgolf on lähedal

Eile käisin treeningplaanijärgselt MiG-ga Pirital jooksmas. MiG valmistub triatloniks, aga kuna pidi minema tiimiga, siis pole veel täiesti selge nende osalemine. Igaljuhul treenib ta minuga sama plaani alusel ja kui Oliver on selle plaani teinud, siis see peab ju hea plaan olema :) Reedel tuleb puhkepäev ja kui jõuab, siis laupäeval teen lõigutreeningu. Lõigutreeningut on väga vähe sisse kirjutatud ja tegelikult väga ei igatse ka selle järele, samas eks see Paadiralli ikka paras lõigutreening ole.

Lugu:
Enne paadirallit oleme peaaegu igal aastal käinud kõiki järve sisse ja väljaminekuid üle vaatamas. Igal aastal niidetakse veidi erinevalt, aga üldjuhul on juba info sama. Lühidalt on info järgnev:
Kaussjärve sisseminek on väga pehme ja tasub enne starti vaadata, kui kaugele saab ikka astuda, sest väga kerge on jalaga läbi mätaste vajutada ja siis oled üle põlve mätaste vahel kinni. Samas ei tohi ka paati liialt vara panna vette, sest värskelt lõigatud juurikad ja kännud on väga tearavad ja võivad paadi katki teha. Väljatulek on üsna sama, tasub sõita väga väga kaldasse, pigem oota teiste järgi, aga ära hüppa liiga vara välja. Sama on siis, kui kassjärve läbitakse teistkordselt, siis lihtsalt vastupidiselt.
Ratasjärve sisse minek on väga hea. Isegi on kohati mõistlik hoida vasakule poole, siis saad mõnusalt paadi endast paremale panna ja sisse hüpata. Saab veel tõugata hoogu juurdegi. Väjatulek seevastu on taas väga halb. See on küll läinud aastatega paremaks, aga ikkagi, minge nii kaldasse kui vähegi võimalik, sest kui hüppad meeter liiga vara välja ja oled ülepea kaela pori sees.
Jõkke sisseminek on üsna järsu kaldaga. Seal on oht libiseda. Seega tasub olla väga ettevaatlik, panna paat sisse ja tõugata kaldast hoogu. Samuti tasub seal jälgida, et lükkaksid end edasi pikki kallast, sest tüüpilised risti kaldaga tõukajad suunavad end liikuma vales suunas ja neil läheb õige suuna saamisega tavaliselt üsna kaua aega. Seal oleme meie Oliveriga alati üsna mitmed meetrid edu saanud. Jões ei tasu väga keskteljest kõrvale hoida. Vees on ernevaid roikaid ja taaskord võid kergelt paati vigastada. Jões tasub tulla esimese jalakäijate silla all välja, joosta autosilla alt läbi ja pärast jalakäiajate silda taas paati hüpata, mõne meetri võib seal ka kauem jalgsi liikuda, aga pikalt mitte, sest taas läheb järsult sügavaks ja siis on seal parajalt tegemist et paati saada.
Suurjärvest esimest korda välja tulekul on mõistlik randuda ühele küljele. Seal on üsna hea põhi ja välja tulek on mugav.
Valgjärve sisseminek on mugav. Tasub hoida paremasse serva, sealt saab liivarannalt kenasti sisse minna ja hoogu tõugata. Välja tulemisel tuleb hoida silm peal lagunenud sillale mis jääb paremat kätt. Seal ei tasu väga ennast ja paati vigastada. Samuti võib seal viimase nurga julgelt läbi pilliroo ragistada, saab mõne meetri võitu.
Liinjärve sisseminek on taas kaval, seal ei tohi mitte üks samm vette astuda, sest põhi on mitme meetri sügavusel, sisseminek on ujuva pinnase pealt, seega võib jalg läbi vajuda. Samuti tuleb seal tõugata end õiges suunas liikuma. Samas ei tasu ka mitte väga kõvasti tõugata, kuna pinnas on pehme ja pigem tõukad jala läbi ja jalg jääb kinni. Edasi on mööda jõge kus suuri ohte pole ja tagasi Suurjärvel, mille kallas on mõnusalt liivane.
8 päeva aeruplaksuni..